
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBC227RK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 27 OHM 10% 4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.235
1.235
10
1.0925
10.925
25
1.00434
25.1085
50
0.91618
45.809
100
0.79287
79.287
250
0.669484
167.371
500
0.563787
281.8935
1000
0.468644
468.644
5000
0.449264
2246.32
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 27 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" Square x 0.787" L (6.40mm x 20.00mm) |
| Base Product Number | SBC2 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |