
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBC2R47K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 0.47 OHM 10% 4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.083
1.083
10
0.9614
9.614
25
0.88388
22.097
50
0.80636
40.318
100
0.69787
69.787
250
0.589266
147.3165
500
0.496242
248.121
1000
0.4125
412.5
5000
0.395438
1977.19
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 470 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.252" Square x 0.787" L (6.40mm x 20.00mm) |
| Base Product Number | SBC2 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |