
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBC810KJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 5% 9W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.185
2.185
10
1.94085
19.4085
25
1.80006
45.0015
50
1.69423
84.7115
100
1.48238
148.238
250
1.270606
317.6515
500
1.058851
529.4255
1000
0.917662
917.662
5000
0.889428
4447.14
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 9W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm) |
| Base Product Number | SBC8 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |