
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBC82K7J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 2.7K OHM 5% 9W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9095
1.9095
10
1.6967
16.967
25
1.5732
39.33
50
1.48086
74.043
100
1.295705
129.5705
250
1.110588
277.647
500
0.92549
462.745
1000
0.802094
802.094
5000
0.777414
3887.07
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 2.7 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 9W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm) |
| Base Product Number | SBC8 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |