
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCH1118R
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 18 OHM 5% 11W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.653
1.653
10
1.4668
14.668
25
1.36002
34.0005
50
1.28022
64.011
100
1.120145
112.0145
250
0.960146
240.0365
500
0.800128
400.064
1000
0.693443
693.443
5000
0.672106
3360.53
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 18 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 11W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm) |
| Base Product Number | SBCH11 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |