
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCH4R15K
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 0.15 OHM 10% 4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.7385
1.7385
10
1.53805
15.3805
25
1.42614
35.6535
50
1.34235
67.1175
100
1.174485
117.4485
250
1.006734
251.6835
500
0.838945
419.4725
1000
0.727082
727.082
5000
0.70471
3523.55
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 150 mOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm) |
| Base Product Number | SBCH4 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |