
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE4470RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 470 OHM 5% 4W AXIAL AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.9595
0.9595
10
0.85025
8.5025
25
0.78204
19.551
50
0.71326
35.663
100
0.61731
61.731
250
0.521246
130.3115
500
0.438957
219.4785
1000
0.364886
364.886
5000
0.3498
1749
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 470 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm) |
| Base Product Number | SBCHE4 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |