
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE46K8J
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 6.8K OHM 5% 4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.76
0.76
10
0.66405
6.6405
25
0.5833
14.5825
50
0.53314
26.657
100
0.46265
46.265
250
0.402306
100.5765
500
0.333925
166.9625
1000
0.271567
271.567
5000
0.259094
1295.47
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 6.8 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm) |
| Base Product Number | SBCHE4 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |