
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE6100RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 7W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.178
1.178
10
1.045
10.45
25
0.96102
24.0255
50
0.87685
43.8425
100
0.758765
75.8765
250
0.640756
160.189
500
0.5396
269.8
1000
0.448533
448.533
5000
0.429989
2149.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm) |
| Base Product Number | SBCHE6 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |