
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE612KJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 12K OHM 5% 7W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8835
0.8835
10
0.779
7.79
25
0.71592
17.898
50
0.65303
32.6515
100
0.56506
56.506
250
0.477204
119.301
500
0.40185
200.925
1000
0.334039
334.039
5000
0.320226
1601.13
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 12 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm) |
| Base Product Number | SBCHE6 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |