
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCHE710KK
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 10K OHM 10% 7W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.444
1.444
10
1.2825
12.825
25
1.17952
29.488
50
1.07597
53.7985
100
0.931095
93.1095
250
0.786258
196.5645
500
0.662093
331.0465
1000
0.550373
550.373
5000
0.527611
2638.055
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Axial, Radial Formed |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" x 0.354" Rectangular x 0.984" L (10.00mm x 9.00mm x 25.00mm) |
| Base Product Number | SBCHE7 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |