
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCLF433RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 33 OHM 5% 4W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5175
2.5175
10
2.2325
22.325
25
2.07062
51.7655
50
1.94883
97.4415
100
1.705155
170.5155
250
1.461594
365.3985
500
1.217976
608.988
1000
1.055583
1055.583
5000
1.023102
5115.51
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Fusible, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 33 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 4W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SBCLF4 |
| Height - Seated (Max) | 0.984" (25.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |