
TE Connectivity Passive Product
Product No:
SBCV1510RJ
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 10 OHM 5% 17W RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.1755
2.1755
10
1.9342
19.342
25
1.79322
44.8305
50
1.68758
84.379
100
1.47668
147.668
250
1.265704
316.426
500
1.054766
527.383
1000
0.914138
914.138
5000
0.886008
4430.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | SBC, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 10 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 17W |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Base Product Number | SBCV15 |
| Height - Seated (Max) | 2.953" (75.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±400ppm/°C |