SC68376BGVAB20
NXP USA Inc.
Product No:
SC68376BGVAB20
Mfr NXP USA Inc.
Speed 20MHz
Package / Case 160-BQFP
Product Status Obsolete
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Supplier Device Package 160-QFP (28x28)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.75V ~ 5.25V