
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Product No:
SD103B-TR
Manufacturer:
Package:
DO-35 (DO-204AH)
Batch:
-
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V DO35
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.323
0.323
10
0.2375
2.375
100
0.13471
13.471
500
0.089224
44.612
1000
0.06841
68.41
2000
0.059489
118.978
5000
0.053542
267.71
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Schottky |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | DO-204AH, DO-35, Axial |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | SD103 |
| Capacitance @ Vr, F | 50pF @ 0V, 1MHz |
| Supplier Device Package | DO-35 (DO-204AH) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 10 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 20 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Operating Temperature - Junction | 125°C (Max) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 600 mV @ 200 mA |