SDR03EZPD9531
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPD9531
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
0603
Batch:
Datasheet:
Description:
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8800
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series SDR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±0.5%
Resistance 9.53 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C