SDR03EZPF1001
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPF1001
Description:
RES 1K OHM 1% 0.3W 0603
Payment:
In Stock : 4009
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 1 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C