SDR03EZPF1303
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR03EZPF1303
Description:
HIGH ANTI-SURGE THICK FILM CHIP
Payment:
In Stock : 9890
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 130 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.3W
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0603
Temperature Coefficient ±100ppm/°C