SDR10EZPJ334
Rohm Semiconductor
Product No:
SDR10EZPJ334
Description:
RES 330K OHM 5% 1/2W 0805
Payment:
In Stock : 5000
Tolerance ±5%
Resistance 330 kOhms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 0805
Temperature Coefficient ±200ppm/°C