SDS680R-103M
API Delevan Inc.
Product No:
SDS680R-103M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 10UH 1A 0.075OHM SMD
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 8655
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series SDS680R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq -
Shielding Shielded
Tolerance ±20%
Inductance 10 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Base Product Number SDS680R
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Current Rating (Amps) 1 A
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 38MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz