Home / Varistors, MOVs / SDV1005E140C180NPTF
SDV1005E140C180NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005E140C180NPTF
Description:
VARISTOR 22V 3A 0402
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.005J
Product Status Active
Current - Surge 3 A
Maximum AC Volts 10 V
Maximum DC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 22 V
Varistor Voltage (Min) 16 V
Varistor Voltage (Typ) 19 V
Capacitance @ Frequency 18 pF @ 1 MHz