Home / Varistors, MOVs / SDV1005E140C800NPTF
SDV1005E140C800NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005E140C800NPTF
Description:
VARISTOR 22V 15A 0402
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.03J
Product Status Active
Current - Surge 15 A
Maximum AC Volts 10 V
Maximum DC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 22 V
Varistor Voltage (Min) 16 V
Varistor Voltage (Typ) 19 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz