Home / Varistors, MOVs / SDV1005E5R5C700NPTF
SDV1005E5R5C700NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005E5R5C700NPTF
Description:
VARISTOR 14V 10A 0402
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.01J
Product Status Active
Current - Surge 10 A
Maximum AC Volts 4 V
Maximum DC Volts 5.5 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 14 V
Varistor Voltage (Min) 10 V
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Capacitance @ Frequency 70 pF @ 1 MHz