Home / Varistors, MOVs / SDV1005H260C030YPTF
SDV1005H260C030YPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005H260C030YPTF
Description:
VARISTOR 38V 1A 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 16870
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.003J
Product Status Active
Current - Surge 1 A
Maximum AC Volts 18.4 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 38 V
Varistor Voltage (Min) 31 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Capacitance @ Frequency 3 pF @ 1 MHz