Home / Varistors, MOVs / SDV1005S5R5C100NPTF
SDV1005S5R5C100NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1005S5R5C100NPTF
Description:
VARISTOR 28V 2A 0402
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.005J
Product Status Active
Current - Surge 2 A
Maximum AC Volts 4 V
Maximum DC Volts 5.5 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 28 V
Varistor Voltage (Min) 22 V
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Capacitance @ Frequency 10 pF @ 1 MHz