Home / Varistors, MOVs / SDV1608A220C231NPTF
SDV1608A220C231NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1608A220C231NPTF
Description:
VARISTOR 34V 30A 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.1J
Product Status Active
Current - Surge 30 A
Maximum AC Volts 15.6 V
Maximum DC Volts 22 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 34 V
Varistor Voltage (Min) 26 V
Varistor Voltage (Typ) 30 V
Capacitance @ Frequency 230 pF @ 1 MHz