Home / Varistors, MOVs / SDV1608A300C141NPTF
SDV1608A300C141NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1608A300C141NPTF
Description:
VARISTOR 46V 30A 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.1J
Product Status Active
Current - Surge 30 A
Maximum AC Volts 21.3 V
Maximum DC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 46 V
Varistor Voltage (Min) 37 V
Varistor Voltage (Typ) 41.5 V
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 MHz