Home / Varistors, MOVs / SDV1608A5R5C141NPTF
SDV1608A5R5C141NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1608A5R5C141NPTF
Description:
VARISTOR 14V 20A 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.05J
Product Status Active
Current - Surge 20 A
Maximum AC Volts 4 V
Maximum DC Volts 5.5 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 14 V
Varistor Voltage (Min) 10 V
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Capacitance @ Frequency 140 pF @ 1 MHz