Home / Varistors, MOVs / SDV1608E180C800NPTF
SDV1608E180C800NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1608E180C800NPTF
Description:
VARISTOR 28V 15A 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.03J
Product Status Active
Current - Surge 15 A
Maximum AC Volts 12.7 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 28 V
Varistor Voltage (Min) 22 V
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz