Home / Varistors, MOVs / SDV1608S180C0R5YPTF
SDV1608S180C0R5YPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV1608S180C0R5YPTF
Description:
VARISTOR 160V 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy -
Product Status Active
Maximum AC Volts 12.7 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 160 V
Varistor Voltage (Min) 100 V
Varistor Voltage (Typ) 130 V
Capacitance @ Frequency 0.5 pF @ 1 MHz