Home / Varistors, MOVs / SDV2012A180C301NPTF
SDV2012A180C301NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV2012A180C301NPTF
Description:
VARISTOR 28V 60A 0805
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.2J
Product Status Active
Current - Surge 60 A
Maximum AC Volts 12.7 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 28 V
Varistor Voltage (Min) 22 V
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Capacitance @ Frequency 300 pF @ 1 MHz