Home / Varistors, MOVs / SDV2012A260C251NPTF
SDV2012A260C251NPTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDV2012A260C251NPTF
Description:
VARISTOR 38V 60A 0805
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.2J
Product Status Active
Current - Surge 60 A
Maximum AC Volts 18.4 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 38 V
Varistor Voltage (Min) 31 V
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Capacitance @ Frequency 250 pF @ 1 MHz