Home / Varistors, MOVs / SDVL1608SD650PTHS300
SDVL1608SD650PTHS300
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL1608SD650PTHS300
Description:
VARISTOR 82V 20A 0603
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.05J
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 30 A
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 91 V
Varistor Voltage (Min) 73 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V