Home / Varistors, MOVs / SDVL2016SD151PTHS101
SDVL2016SD151PTHS101
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL2016SD151PTHS101
Description:
VARISTOR 180V 70A 0806
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.5J
Product Status Active
Current - Surge 100 A
Maximum AC Volts 115 V
Maximum DC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 198 V
Varistor Voltage (Min) 162 V
Varistor Voltage (Typ) 180 V