Home / Varistors, MOVs / SDVL3216SD180PTHS501
SDVL3216SD180PTHS501
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3216SD180PTHS501
Description:
VARISTOR 25V 300A 1206
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.5J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 12.7 V
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 28 V
Varistor Voltage (Min) 22 V
Varistor Voltage (Typ) 25 V