Home / Varistors, MOVs / SDVL3216SD480PTHS501
SDVL3216SD480PTHS501
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3216SD480PTHS501
Description:
VARISTOR 60V 300A 1206
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1.2J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 500 A
Maximum AC Volts 34.1 V
Maximum DC Volts 48 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 67 V
Varistor Voltage (Min) 54 V
Varistor Voltage (Typ) 60 V