Home / Varistors, MOVs / SDVL3216SD600PTHS151
SDVL3216SD600PTHS151
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3216SD600PTHS151
Description:
VARISTOR 76V 100A 1206
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 0.4J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 150 A
Maximum AC Volts 46 V
Maximum DC Volts 60 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 83 V
Varistor Voltage (Min) 69 V
Varistor Voltage (Typ) 76 V