Home / Varistors, MOVs / SDVL3216SD850PTHS401
SDVL3216SD850PTHS401
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3216SD850PTHS401
Description:
VARISTOR 100V 250A 1206
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1.2J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 60 V
Maximum DC Volts 85 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 110 V
Varistor Voltage (Min) 90 V
Varistor Voltage (Typ) 100 V