Home / Varistors, MOVs / SDVL3225SD300PTHS102
SDVL3225SD300PTHS102
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3225SD300PTHS102
Description:
VARISTOR 42V 700A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 2J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 21.3 V
Maximum DC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 46 V
Varistor Voltage (Min) 37 V
Varistor Voltage (Typ) 42 V