Home / Varistors, MOVs / SDVL3225SD480PTHS102
SDVL3225SD480PTHS102
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3225SD480PTHS102
Description:
VARISTOR 60V 700A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 3J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 34.1 V
Maximum DC Volts 48 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 67 V
Varistor Voltage (Min) 54 V
Varistor Voltage (Typ) 60 V