Home / Varistors, MOVs / SDVL3225SD600PTHS122
SDVL3225SD600PTHS122
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3225SD600PTHS122
Description:
VARISTOR 76V 800A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 4J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 46 V
Maximum DC Volts 60 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 83 V
Varistor Voltage (Min) 69 V
Varistor Voltage (Typ) 76 V