Home / Varistors, MOVs / SDVL3225SD650PTHS301
SDVL3225SD650PTHS301
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL3225SD650PTHS301
Description:
VARISTOR 82V 200A 1210
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1.6J
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 91 V
Varistor Voltage (Min) 73 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V