Home / Varistors, MOVs / SDVL4532SD101PTHS152
SDVL4532SD101PTHS152
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL4532SD101PTHS152
Description:
VARISTOR 120V 1000A 1812
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 7J
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1.5 kA
Maximum AC Volts 75 V
Maximum DC Volts 100 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 132 V
Varistor Voltage (Min) 108 V
Varistor Voltage (Typ) 120 V