Home / Varistors, MOVs / SDVL4532SD380PTHS801
SDVL4532SD380PTHS801
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL4532SD380PTHS801
Description:
VARISTOR 50V 500A 1812
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1J
Product Status Active
Current - Surge 800 A
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 54 V
Varistor Voltage (Min) 46 V
Varistor Voltage (Typ) 50 V