Home / Varistors, MOVs / SDVL4532SD480PTHS601
SDVL4532SD480PTHS601
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL4532SD480PTHS601
Description:
VARISTOR 60V 400A 1812
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1.1J
Product Status Active
Current - Surge 600 A
Maximum AC Volts 34.1 V
Maximum DC Volts 48 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 67 V
Varistor Voltage (Min) 54 V
Varistor Voltage (Typ) 60 V