Home / Varistors, MOVs / SDVL4532SD650PTHS601
SDVL4532SD650PTHS601
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL4532SD650PTHS601
Description:
VARISTOR 82V 400A 1812
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 1.5J
Product Status Active
Current - Surge 600 A
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 91 V
Varistor Voltage (Min) 73 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V