Home / Varistors, MOVs / SDVL5650SD380PTHS302
SDVL5650SD380PTHS302
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL5650SD380PTHS302
Description:
VARISTOR 50V 2000A 2220
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 8J
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 3 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 54 V
Varistor Voltage (Min) 46 V
Varistor Voltage (Typ) 50 V