Home / Varistors, MOVs / SDVL5650SD380PTHS802
SDVL5650SD380PTHS802
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL5650SD380PTHS802
Description:
VARISTOR 50V 5000A 2220
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 16J
Product Status Active
Current - Surge 8 kA
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 54 V
Varistor Voltage (Min) 46 V
Varistor Voltage (Typ) 50 V