Home / Varistors, MOVs / SDVL5650SD480PTHS901
SDVL5650SD480PTHS901
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL5650SD480PTHS901
Description:
VARISTOR 60V 600A 2220
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 3J
Product Status Active
Current - Surge 900 A
Maximum AC Volts 34.1 V
Maximum DC Volts 48 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 67 V
Varistor Voltage (Min) 54 V
Varistor Voltage (Typ) 60 V