Home / Varistors, MOVs / SDVL5650SD560PTHS502
SDVL5650SD560PTHS502
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
SDVL5650SD560PTHS502
Description:
VARISTOR 68V 3000A 2220
User Guide
Mfr Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Energy 17J
Product Status Active
Current - Surge 5 kA
Maximum AC Volts 40 V
Maximum DC Volts 56 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 75 V
Varistor Voltage (Min) 61 V
Varistor Voltage (Typ) 68 V